Szlak rowerowy żółty

Długość trasy: 11.65 km
Punkt startowy: Gietrzwałd
Punkt końcowy: Gietrzwałd
Pobierz plik GPX

Szlak rowerowy żółty: Gietrzwałd – Rentyny - Gietrzwałd

Długość Szlaku: 11,7 km

 

Propozycja I

            Szlak bardzo krótki, w formie pętli, doskonały na krótkie wycieczki z dziećmi, bezpieczny i dobrze oznakowany w obydwie strony. Jedyny ruchliwy odcinek to powiatowa droga asfaltowa prowadząca do Gietrzwałdu od strony Olsztyna. Szlak zaczyna i kończy się na skrzyżowaniu w centrum Gietrzwałdu i w obydwie strony przez kilkaset metrów prowadzi wspólnie z innymi szlakami.

            W pobliżu jest kilka miejsc gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód - przy Urzędzie Gminy i przy Karczmie Warmińskiej ale najwięcej miejsc parkingowych znajdziesz za Domem Pielgrzyma. Jadąc szlakiem w kierunku Woryt na szczycie wzniesienia możesz podziwiać widoki na okolicę. Szlak prowadzi dalej w kierunku Rentyn okrążając jezioro Giłwa. Przed Rentynami przekroczysz rzeczkę Giłwę przepływającą przez Gietrzwałd oraz jezioro Rentyny. W sezonie w Rentynach można zatrzymać się
w barze lub na plaży z kąpieliskiem. Dalej szlak prowadzi lasem prawie do samego Gietrzwałdu.

            Po drodze na leśnym skrzyżowaniu przy metalowym krzyżu możesz zmienić szlak na niebieski, którym jadąc w prawo skrócisz sobie drogę do Gietrzwałdu a w lewo znacznie ją wydłużysz.

 

Propozycja II

            Szlak można zdobyć wyruszając z Rentyn lub innego miejsca na trasie a po drodze zrobić sobie przerwę w Gietrzwałdzie na kawę lub obiad. Szlak oznakowany jest w obydwu kierunkach, dlatego kolejna wyprawa w kierunku przeciwnym będzie równie interesująca.